Egy új oldalt indítottunk férfiak számára.
http://men-for-the-women.hupont.hu/1/nyitolap
A link nem azért angol nyelvű, mert fel kivánnánk vágni (pláne, mert nincs is mivel), hanem azért, mert nem lehet ékezetes betűket használni, az pedig, hogy Ferfiak a nokert inkább oroszosan hangzik.
A legfontosabb kérdés, amit fel kell tennünk, rögtön itt az elején:
MIÉRT LENNE EGYÁLTALÁN EGY FÉRFINAK SZÜKSÉGE ARRA, HOGY RÉSZT VEGYEN EGY TRÉNINGEN?
Valóban: A legtöbb tréningen, amit tartunk, inkább nők vesznek részt, a nők vannak jelen.
Általános az az elvárás, hogy egy férfinak önmagának kell megoldania, bármilyen problémával is kerül szembe. És általános az elképzelés is, hogy a férfiak képesek is erre.
Ebből fakadóan hajlamosak vagyunk a gyengeség, sőt az alkalmatlanság jelének tekinteni a segítségkérést, a tanács iránti igényt, sőt már azt is, ha egyáltalán beszélünk a problémánkról, ha foglalkozunk vele. Úgy gondoljuk, hogy a megoldást észrevétlenül, rezzenéstelen arccal kell produkálnunk.
A férfiak elhárítják azt, hogy magukkal foglalkozzanak, pláne, hogy ezt mások előtt is kommunikálják. Éppen ezért mivel önmagunk előtt is titkolózunk olykor, szívesebben foglalkozunk azzal, amiben sikeresek vagyunk, ami jól megy. Ez a fokozott koncentrációs készség nagy előny a sportban.
AKKOR MÉGIS MINEK A TRÉNING EGY FÉRFINAK?
Amikor egy dologra fókuszálunk, ez gyakran jelenti azt, hogy a többi területet szinte teljesen figyelmen kívül hagyjuk. A férfiaknak „dobozaik” vannak a különböző helyzetekre, és ezek a dobozok gyakran nincsenek összefüggésben egymással. Hajlamosak vagyunk csak arra koncentrálni, ami éppen előttük van. Külön kezeljük a dolgokat. Az élsport sajátosságai megkövetelik, hogy a sportoló – akár férfi, akár nő – az eredményekre koncentráljon.
Ha valahol probléma van, azt hagyjuk halmozódni, elmérgesedni, hogy csak akkor kerül elő egy probléma, amikor már nehezen vagy egyáltalán nem oldható meg.
Vagy a másik forma, amikor a megoldást másokra hagyjuk, és mi magunk mindössze reagálunk a helyzetekre. Tetszést vagy nemtetszést nyilvánítunk, de nem mi vagyunk a kezdeményezők.
A stressz nem apró adagokban, hanem egyszerre jelentkezik.
Nem házassági probléma van, hanem válás. Nem gyereknevelési probléma, hanem eltávolodás, vagy krízis. Gyakran addig feszül a dolog, míg el nem törik.
Valóban: A legtöbb tréningen, amit tartunk, inkább nők vesznek részt, a nők vannak jelen.
Ez azt is jelenti, hogy a nők hajlandóak felkészülni a helyzetekre, hajlamosak időben cselekedni. Ezen a területen nagyot változott a világ, és a férfiaknak van mit tanulniuk a nőktől (és a nőkről is).
Ez a tréning egy prevenció, ami alkalmat teremt arra, hogy ráébredjen ki–ki saját maga, hogy hol van éppen „törésveszély”.
A tréning nem valamiféle kibeszélőshow, ahol egymás előtt öntjük ki a szívünket, sokkal inkább figyelemfelhívás arra, hogy vannak eszközök, amiket, ha használunk, jobban működnek a dolgaink. Abban hiszünk, hogy ha egy férfi életének minél nagyobb területét képes és hajlandó a saját irányítása alatt tartani, annál inkább megnöveli a teljesítményét minden területen, a magánéletben, a karrier területén, és a sportban is.
A tréning időtartama: egy alkalom (blokk) körülbelül 4 óra.
Létszám: 10–20 fő
A tréninget vezeti: Kabarcz Zoltán, tréner, volt válogatott sportoló
Időpont és egyéb részletek egyeztetése:
dr. Kalamár Hajnalka,
klinikai szakpszichológus, sportpszichológia oktató
+36 30 862 8679
http://viktoriafaktorok.hupont.hu/